Статистика
Онлайн всього: 1 Гостей: 1 Користувачів: 0
|
Головна » Прес-релізи
Державне управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області та Вінницький осередок Українського товариства птахів запрошує всіх охочих 1-3 жовтня долучитися до EuroBirdwatch 2010 - осінніх днів спостережень за птахами. Мільйони мігруючих птахів полишатимуть найближчими тижнями рідні домівки, відлітаючи на далеку зимівлю. Перший World Birdwatch відбувся у 1993 році, який мав на меті сприяти підвищенню інтересу громадськості до природи через спостереження за птахами, привернути увагу до проблем їх збереження, оскільки, внаслідок діяльності людини та забруднення навколишнього середовища, чисельність деяких видів значно зменшується або знаходиться під загрозою зникнення.
Учасникам акції пропонувалося протягом двох вихідних днів жовтня провести спостереження та зареєструвати якомога більше видів птахів світової фауни, яка налічує сьогодні 10 тисяч видів птахів. З того часу World Birdwatch став регулярною акцією, яка організовується кожні два роки. Понад
...
Читати далі »
|
Кабінетом Міністрів України погоджений зведений план природоохоронних заходів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища Вінницької області на 2010 рік.
Загальна сума заходів, передбачених даним планом складає 63973,263 тисяч гривень, особлива увага приділена діяльності із зменшення забруднення поверхневих вод, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, розбудови регіональної екомережі, створення інфраструктури видалення та переробки твердих побутових відходів.
Так, в рамках реалізації Національної програми оздоровлення басейну річки Дніпро та поліпшення якості питної води заплановано завершення будівництва каналізаційних мереж з улаштуванням першої черги очисних споруд типу "BIOTAL" у м. Погребище. Також серед заходів, спрямованих на зменшення забруднення поверхневих вод та на виконання "Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2003 – 2011 роки", передбачені реконструкція блоку насосно-повітродувної станції очисних споруд каналізації м. Вінниця; реконструкція систем каналізаційних мереж та споруд з заміною насосного і техно
...
Читати далі »
|
Початок нового Тисячоліття ознаменувався проголошенням сталого людського
розвитку - стратегічною метою для всіх країн світу. У 2000 році під час
проведення Світового Саміту Тисячоліття лідери 189 країн, включаючи і
Президента України, підписали Декларацію Тисячоліття Організації Об'єднаних
Націй. Від імені своїх народів вони визначили вісім Цілей у галузі розвитку, які
згодом стали відомі як Цілі розвитку тисячоліття (ЦРТ). Країни зобов'язалися
досягти ЦРТ та домовилися зробити наш світ кращим для усього людства – вже до
2015 року. Світові лідери прийняли вісім Цілей, обіцяючи, що і багаті і бідні
країни працюватимуть разом над подоланням крайньої бідності та голоду, наданням
початкової освіти всім хлопчикам та дівчаткам, сприянням рівності між чоловіками
та жінками, зменшенням дитячої смертності, покращенням здоров'я матерів,
боротьбою з ВІЛ/СНІД та іншими небезпечними хворобами, забезпеченням стабільного
розвитку природного навколишнього середовища.
Приєднавшись до Декларації Тисячоліття ООН Україна
започаткувала процес досягнення світовою спільнотою визначених до 2015 року
результатів в тих сферах, де нерівномірність глобального людського розвитку
виявилас
...
Читати далі »
|
У зв’язку із тим, що в області, як і раніше, утримується суха спекотна погода й рівень пожежної небезпеки залишається високим, Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області продовжує здійснювати заходи в напрямку запобігання виникненню пожеж в природних екологічних системах.
Спеціалісти Держуправління в районах у складі робочих груп та мобільних рейдових бригад відстежують ситуацію на місцях, що допомагає попередити лісові пожежі та випалювання лучно-степової рослинності, оперативно реагувати на надзвичайні події. Спільно із відповідними службами – районними відділами головного управління з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи, райвідділами Деркомзему України, спеціалістами головного управління лісового та мисливського господарства та "Віноблагролісу" – систематично обстежуються сміттєзвалища на предмет виявлення ділянок тління твердих побутових відходів, площі природної степової та лучної рослинності, придорожні захисні смуги, сільськогосподарські та лісові угіддя області. Особлива увага приділяється хвойним лісовим насадженням, наявності і стану захисних протипожежних смуг. З працівниками агроформувань та місцевих рад проводиться роз’яснювальна робота. <
...
Читати далі »
|
У зв’язку зі спекотною та сухою погодою в Україні, особливо у східних, південних і центральних районах, склався високий та надзвичайно високий клас пожежної небезпеки. Як свідчить досвід, саме у такий період виникає найбільша кількість лісових пожеж, а деякі з них набувають масштабів надзвичайних ситуацій. За минулий період 2010 року в лісовому фонді України виникло понад 1,4 тисячі пожеж, якими знищено майже 500 гектарів лісу. Близько 90 відсотків від всіх пожеж в природних екологічних системах виникають з вини людини: багаття, недопалок, скло, випалювання минулорічної трави тощо.
Особливу увагу слід звернути на факти випалювання сухої рослинності та пожнивних решток. Держуправління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області неодноразово проводило роз'яснювальну роботу щодо незаконності таких дій та їх негативного впливу на людину та довкілля. Слід наголосити, що в аномальних погодних умовах цього літа відповідальність за виникнення пожежі в природних екосистемах та спалювання стерні або сухої трави лягає, якщо не встановлено особу правопорушника, на власника, користувача або орендаря даної земельної ділянки, тобто особу, яка відповідає за її стан. Тому саме власники (користувачі) земельних ділянок повинні контролювати ситуацію й
...
Читати далі »
|
Таксація проводилась з метою забезпечення охорони та невиснажливого використання мисливського фонду області. Під час обліку визначена чисельність пернатої дичини та місця її перебування.
Відповідно до закону України "Про мисливське господарство та полювання", а також з метою об’єктивного проведення облікових робіт у таксації брали участь спеціалісти Держуправління охорони природи.
Загалом чисельність пернатої дичини – качки всіх видів, голуби, лиски, гуси, кулики, нирки, куріпки, перепели тощо – в порівнянні з попередніми роками залишається відносно стабільною. За результатами таксації користувачами мисливських угідь розраховані та погоджені у Держуправлінні охорони навколишнього природного середовища норми видобування (відстрілу) пернатої дичини на наступний мисливський сезон.
|
Держуправління виступило з ініціативою спрощення процедури фінансування природоохоронних заходів з місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища та звернулось до Секретаріату Басейнової ради річки Південний Буг з пропозицією ініціювати відповідно до своєї компетенції скасування п.14 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний Бюджет України на 2010 рік".
Даний пункт передбачає погодження Кабінетом Міністрів України переліків природоохоронних заходів, що фінансуються за рахунок коштів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища. Тривалий термін розгляду Переліку природоохоронних заходів значно знижує ефективність використання коштів та порушує терміни реалізації заходів.
На 2010 рік заплановано ряд заходів, реалізація яких значно сприятиме покращанню екологічного стану басейну річки Південний Буг. Серед таких – "Проектування та винесення в натуру прибережно-захисних смуг малих річок області", "Реконструкція блоку насосно-повітродувної станції очисних споруд каналізації КП "Вінницяоблводоканал", "Відновлення гідрологічного режиму річки Південний Буг".
|
У першій половині 2010 року Міністерством охорони навколишнього природного середовища України був проведений Всеукраїнський конкурс "Національне дерево України". В зв’язку з цим Держуправлінням охорони природи у Вінницькій області та Вінницькою обласною радою був проведений свій, обласний етап конкурсу, в якому взяли участь дев'ять сільських рад з шести районів області.
Із всіх представлених на конкурс дерев найстарішим виявився 400-річний дуб звичайний, який красується у лісовому урочищі "Соколівська дача" в Крижопільському районі. Дерево сягає висоти 28 метрів, відстань від землі до крони – 9 метрів, діаметр – один метр, на висоті 0,10 метри обхват 620 сантиметрів.
|
Внаслідок великої кількості опадів в басейні р. Дністер виникла загроза ускладнення водогосподарської обстановки та підтоплення територій на Вінниччині. У зв'язку з цим надаємо інформацію щодо екологічної ситуації в області.
Рівень води у р. Дністер та її притоках знаходиться в межах норми, але спостерігається стійке підвищення рівня води у р. Дністер. Так, за даними державного посту гідрометеорологічної мережі, який розташований на території Могилів-Подільської аварійно-рятувальної служби "Дністер", рівень води у річці Дністер в межах м. Могилева-Подільського станом на 09.00.ранку 09 липня 2010 року становить 569см. На 06.00 ранку 09.07.2010 рівень води становив 557см. По м.Могилів-Подільському норма рівня води становить 600см, критичний рівень – 700см.
За даними Ямпільської районної комунальної рятувально-водолазної служби рівень води у річці Дністер в межах міста Ямпіль станом на 09 липня 2010 року становить 445см.
За попереднім повідомленням Львівського ГМЦ 08-10 липня на початку Дністровського водосховища очікується
...
Читати далі »
|
« 1 2 ... 5 6 7 8 9 ... 11 12 » |
|
|