Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Липень » 21 » Вікові дерева на Вінниччині
10:37
Вікові дерева на Вінниччині
     У першій половині 2010 року Міністерством охорони навколишнього природного середовища України був проведений Всеукраїнський конкурс "Національне дерево України". В зв’язку з цим Держуправлінням охорони природи у Вінницькій області та Вінницькою обласною радою був проведений свій, обласний етап конкурсу, в якому взяли участь дев'ять сільських рад з шести районів області.
     Із всіх представлених на конкурс дерев найстарішим виявився 400-річний дуб звичайний, який красується у лісовому урочищі "Соколівська дача" в Крижопільському районі. Дерево сягає висоти 28 метрів, відстань від землі до крони – 9 метрів, діаметр – один метр, на висоті 0,10 метри обхват 620 сантиметрів.
    Цікавий матеріал представила також Бершадська районна рада про віковий 300-річний дуб, що росте на узліссі. Він є пам’яткою природи і перебуває під охороною. Ліс, серед якого красується цей дуб, раніше належав пану Сабанському. Господар любив ліс і саджав нові дерева. На даний час дерево, посаджене ним, має стовбур по контуру три, а висотою – двадцять метрів. Зростає на території Сумівського лісництва.
   Надзвичайно цікавим з точки зору історії Поділля є дуб Івана Богуна у с. Кальник Іллінецького району. Дерево являє собою старовинний екземпляр дуба череватого віком понад 36о років, висотою двадцять метрів. Цей стрункий красень на висоті 1,3 метри в обхваті досягає чотирьох метрів. Даний дуб знайшов професор Григорій Казмірчук з Київського національного університету імені Тараса Шевченка. За словами дослідника легендарний Іван Богун посадив даний дуб після висвяти на полковника Кальницького.
      На околиці села Фронтівка Оратівського району знаходиться дуб Богдана Хмельницького, орієнтований вік дерева – 360-380 років. В обхваті красень має 580 сантиметрів на висоті 0,1 метри і діаметр 2,65 метрів, а його загальна висота 14,5 метри. Легенда розповідає, що Богдан Хмельницький зупинявся на спочинок і його джура прив’язував коня воєначальника до цього дуба.
     На території смт. Кирнасівка Тульчинського району росте дуб віком 250 років, що має в обхваті 2,5 метри. Біля нього відпочивав Павло Пестель, командир Вятського полку і відомий декабрист. В старовинному Антопільському парку серед інших дерев красується дуб Пушкіна. Орієнтований вік дуба 300 років. Цей велетень висотою 45 метрів, а від землі до крони досягає 16 метрів. В обхваті 546 сантиметри на висоті 0,1 метру, його діаметр 2,73 метри. Легенда розповідає що саме під цим дубом відпочивав Олександр Пушкін і саме тут написам всім нам відомі рядки "У лукоморья дуб зеленый…".
      А от у Крижопільському районі на території Заболотненського ВПУ-31 зростає дуб віком 314 років. В обхваті цей дуб сягає 525 сантиметри на висоті 0,1 метри, його діаметр 1,35 метри, а висота 24 метри. У селі Соколівка Крижопільського району красується 205-річний дуб, досить таки невисокий – 18 метрів, якщо звертати увагу на його вік. Діаметр його 1,21 метри, а в обхваті сягає 530 сантиметри на висоті 0,1 метра. За легендою це дерево посаджено колишнім паном Бжозовським в 1795 році.
       Також на території Крижопільського району у с. Крикливець росте ялина віком 98 років, яка в обхваті 219 сантиметри на висоті 0,1 метра, висотою 18 м. Існує легенда про те що цю ялину посаджено у 1918 році учасником першої світової війни М.Г. Каденюком.
       На території Національного музею-садиби М. І. Пирогова росте серед інших дерев 150 річна ялина звичайна. Лісна красуня має висоту 40 метрів, а в діаметрі сягає 1,12 метрів. Обхват на висоті 0,1метру сягає 538 сантиметри. Дерево посаджене в 1862 році видатним вченим, хірургом М. І. Пироговим.
       В П'ятничанському парку серед інших дерев виділяється каштан кінський, якому понад 150 років. Каштан висотою 26 метрів. Також на території цього ж парку височіє 150-річний дуб звичайний. Який має висоту 34 метри, а діаметр – 1,62 метри.
        Звичайно, це не найстаріші дерева України, але кожне з них має свою історію, свою легенду, вони радують своєю статурою наші очі, душу та серце…
Категорія: Прес-релізи | Переглядів: 3334 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада