Кабінетом Міністрів України погоджений зведений план природоохоронних заходів місцевих фондів охорони навколишнього природного середовища Вінницької області на 2010 рік.
Загальна сума заходів, передбачених даним планом складає 63973,263 тисяч гривень, особлива увага приділена діяльності із зменшення забруднення поверхневих вод, збереження біологічного та ландшафтного різноманіття, розбудови регіональної екомережі, створення інфраструктури видалення та переробки твердих побутових відходів.
Так, в рамках реалізації Національної програми оздоровлення басейну річки Дніпро та поліпшення якості питної води заплановано завершення будівництва каналізаційних мереж з улаштуванням першої черги очисних споруд типу "BIOTAL" у м. Погребище. Також серед заходів, спрямованих на зменшення забруднення поверхневих вод та на виконання "Регіональної програми охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2003 – 2011 роки", передбачені реконструкція блоку насосно-повітродувної станції очисних споруд каналізації м. Вінниця; реконструкція систем каналізаційних мереж та споруд з заміною насосного і технологічного обладнання, що використало свої технічні можливості, на комунальних каналізаційних системах Браїлівської селищної ради Жмеринського району; будівництво системи каналізації мікрорайону "Корчівка" з будівництвом КНС у м. Жмеринка; реконструкція очисних споруд ВК № 39, с. Губник м. Ладижин тощо.
Серед заходів даного напрямку слід згадати відновлення гідрологічного режиму р. Рів на території Барського району, р. Південний Буг на території Хмільницького району, р. Ковбасна у с. Гибалівка Шаргородського району; проектування та винос в натуру прибережних захисних смуг малих річок області.
Також в рамках реалізації даної програми заплановані заходи із збереження біологічного та ландшафтного різноманіття області, а саме: виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж ботанічних пам'яток природи місцевого значення; виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж ландшафтних заказників; охорона диких тварин, занесених до Червоної книги України (зубрів); створення захисних лісових насаджень.
Значна увага приділена створенню регіональної інфраструктури поводження з твердими побутовими відходами. Зокрема, це завершення будівництва полігонів твердих побутових відходів у м. Калинівка та смт. Муровані Курилівці; впровадження роздільного збору, транспортування, переробки та утилізації твердих побутових відходів у смт. Крижопіль.
На виконання "Регіональної програми екологічної мережі Вінницької області на 2004-2015 роки" заплановані розробка пропозицій з удосконалення екологічної мережі для збереження ландшафтного різноманіття та розроблення регіональної схеми формування екологічної мережі.
На виконання "Програми поводження з токсичними відходами у Вінницькій області" передбачено здійснення заходів щодо екологічно безпечного зберігання непридатних ХЗЗР на території Джуринського отрутомогильника Шаргородського району та знешкодження непридатних для використання хімічних засобів захисту рослин, що зберігаються на території області . |