Статистика
Онлайн всього: 2 Гостей: 2 Користувачів: 0
|
Головна » Прес-релізи
Українське товариство охорони птахів проголошує 2010 рік роком польового горобця й запрошує до спостережень за ним у природі.
Цей вид є представником родини Горобцевих, до якої входить також інший дуже чисельний і поширений вид - горобець хатній (окрім цих двох видів, в Україні зрідка трапляються горобець чорногрудий і горобець скельний). Обидва види доволі схожі між собою, але знаючи основну характерну рису горобця польового, ви не матимете труднощів із визначення виду. На відміну від свого хатнього родича самець і самка горобця польового однаково забарвлені.
Горобець польовий має каштаново-коричневий верх голови, а не сірий як у горобця хатнього; білуваті щоки, чорну пляму (дужечку) на щоках (у хатнього горобця її немає); чорна пляма на волі помітно менша, ніж у хатнього горобця. Розмірами польовий горобець дещо менший і стрункіший від хатнього.
|
За ініціативою Держуправління охорони природи та з метою виявлення фактів невідповідності оформлення оренди водних об'єктів чинному законодавству на Вінниччині розпочаті роботи з уточнення та доповнення реєстру ставків області.
Протягом місяця від місцевих рад регіону надходитиме інформація щодо кількості та площі ставків, які знаходяться на даній території, кількості ставків, зданих в оренду, а також прізвища орендарів та наявність документів, що посвідчують право користування земельною ділянкою та водним об'єктом. Відповідні листи надіслані до всіх районних державних адміністрацій.
Держуправління неодноразово наголошувало, що одним із завдань місцевої влади є контроль за отриманням орендарями дозвільних документів та дотриманням виписаних у дозволі умов. Незадовільний контроль з боку місцевої влади спричиняє те, що оренда значної частини ставків здійснюється без необхідних дозвільних документів.
Інвентаризація ставків та налагодження подальшого системного контролю за оформленням відповідного паке
...
Читати далі »
|
Державне управління ОНПС у Вінницькій області завершило аналіз запитів на фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. По кожному з поданих запитів, відповідно до рішення обласної ради, підготовлені екологічні висновки. На розгляд Держуправління надійшло 80 запитів на загальну суму понад 43 млн. грн. Із сформованого переліку 48 заходів є першочерговими та передбачені Регіональною програмою охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2003-2011 роки. Найбільше запитів надійшло на будівництво та реконструкцію очисних споруд каналізаційних мереж та заліснення територій. В ході проведених робіт Держуправління визначило перелік природоохоронних заходів, фінансування яких є першочерговим. Реалізація даних заходів розпочата у попередні роки, в тому числі, за кошти обласного фонду. Серед таких, зокрема, будівництво полігонів твердих побутових відходів та виготовлення технічної документації із встановлення меж в натурі об'єктів природо-заповідного фонду. Також Держуправління наголосило, що необхідним є виділення коштів на проведення робіт з ліквідації наслідків техногенного впливу на об'єкті природно-заповідного фонду "Сокілецький парк"; охорону й утримання Джуринського отрутомогильника; наукові дослідження та розробки, а саме створення лідарної системи спостере
...
Читати далі »
|
В цьому році за пропозицією Рамсарської конвенції Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається під девізом "Піклування про водно-болотні угіддя є відповіддю змінам клімату".
З 02 лютого 1971 року розпочала свій відлік "Конвенція про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовища існування водоплавних птахів". У світі цей документ відомий під назвою Рамсарська конвенція (за назвою іранського міста Рамсар, де документ був підписаний).
Під водно-болотними угіддями розуміють райони маршів, боліт, драговин, торфовищ або водойм - природних або штучних, постійних або тимчасових, стоячих або проточних, прісних, солонкуватих або солоних, включаючи морські акваторії, глиб
...
Читати далі »
|
На Вінниччині завершено інвентаризацію непридатних та заборонених до використання пестицидів. Метою заходу було узагальнення результатів проведених у 2008 – 2009 роках на території області робіт з екологічно безпечного збирання, перевезення, зберігання, оброблення та знешкодження непридатних пестицидів, агрохімікатів і тари від них.
Під час проведення інвентаризації фіксувалась кількість небезпечних відходів, визначався власник, технічний стан тари та приміщень. Наразі результати інвентаризації разом з актами відповідних комісій районних державних адміністрацій надходять до Держуправління. За результатами робіт плануватимуться подальші заходи.
Загалом на виконання договору між Міністерством охорони навколишнього природного середовища України та Sarpi Dobrova Gornicza Sp.z.o.o., (Польща) та за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища у 2008-2009 роках з області вивезено для подальшого знищення близько 490 тонн непридатних пестицидів, враховуючи тару. У звільнених складських приміщеннях проведені роботи по дегазації.
|
Загальна сума природоохоронних заходів, що здійснені у Вінницькій області протягом 2009 року за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища складає 15916,3 тис. грн. На заходи з охорони та раціонального використання природних ресурсів було використано 2370,5 тис. грн., (створення захисних лісових насаджень на території області). В галузі утилізації відходів освоєно 5728,4 тис. грн., (розроблення проектів полігону ТПВ, будівництво полігонів, придбання техніки для роздільного збирання твердих побутових відходів). Для ліквідації іншого забруднення освоєно 7078,4 тис. грн. (проведення реконструкцій та будівництва систем каналізаційних мереж та очисних споруд). Для здійснення іншої діяльності у сфері охорони навколишнього природного середовища витрачено 285,5 тис. грн., (розроблення геоінформаційної системи моніторингу корисних копалин, видання матеріалів з’їзду екологів, та ін.). На заходи із збереження природно-заповідного фонду області освоєно 451,5 тис. грн., (озеленення населених пунктів, охорона та відтворення тварин, занесених до Червоної книги, а саме зубра європейського).
Серед здійснених заходів варто згадати реконструкцію очисних споруд та будівництв
...
Читати далі »
|
В мисливських угіддях Вінницької області розпочато облік мисливських тварин. Захід покликаний забезпечити охорону та раціональне використання мисливського фонду регіону. Проводиться щороку після закінчення мисливського сезону і є обов'язковими для всіх мисливських господарств області.
Наразі спеціалісти Держуправління працюють в державному підприємстві "Іллінецьке лісове господарство" на території Іллінецького та Погребищенського районів.
Обліки проводяться в обов'язковій присутності спеціалістів Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області та Вінницького обласного управління лісового та мисливського господарства. Представники цих управлінь візують первинні матеріали, або, у разі проведення обліків з порушеннями, не приймають їх до розгляду. У таксації також беруть участь єгеря мисливських господарств.
|
Збір за забруднення навколишнього природного середовища сплачується на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 01 березня 1999 року №303. В цій постанові затверджений перелік забруднюючих речовин, за які стягується плата та нормативи плати за забруднення. Серед переліку визначено 25 речовин, що викидаються в атмосферне повітря, 9 – що скидаються у поверхневі водойми. Окремо стягується плата за використання дизельного пального, бензину та газу. Також встановлені нормативи збору за розміщення відходів відповідно до класу їхньої небезпеки. Це люмінесцентні лампи (перший клас небезпеки), побутові відходи (четвертий клас).
В грудні 2008 року прийнята постанова Кабінету Міністрів України №1050, яка внесла зміни до попередньої постанови №303. Головною зміною є те, що платники збору подають розрахунки до органів податкової служби і сплачують збір за забруднення у такому порядку:
1. За викиди в атмосферне повітря та скиди у водні об'єкти збір сплачується за місцем знаходження стаціонарних джерел забруднення;
|
У місті працює близько десяти підприємств, які є потенційними забруднювачами основної водної артерії міста - річки Південний Буг. Атмосферне повітря псують здебільшого підприємства теплоенергетики та газопостачання. А також ситуація погіршується через збільшення кількості автомобілів на дорогах обласного центру. Протягом року, що минає, у Вінниці на покращення екологічного і гідрологічного стану річок та озер, для зниження хімічного і бактеріального забруднення поверхневих вод, було виділено більше 3 млн. грн.. За ці кошти побудовано зливову каналізацію по вул. Шевченко-Келецька та проведено капітальний і поточний ремонт мережі зливової каналізації, проведено роботи з винесення прибережних захисних смуг по р. П.Буг від вул. Свердлова до Сабарова, здійснено заходи з поліпшення санітарного стану прибережних смуг річок Тяжилівки, Віннички, Вишеньки, ділянки Південного Бугу по вул. Свердлова. Крім цього було очищено акваторію р. Південний Буг в межах зон санітарної охорони водозаборів комунального підприємства "Вінницяоблводоканал". Також в поточному році укладено угоди з інвесторами на виконання робіт по винесенню прибережних захисних смуг півострова Бригантина та Вишенського озера. Розроблено проектно-кошторисну документацію реконструкції лівобережної ділянки частини набережної та розпочато підготовчі роботи по реалізації проекту. Що стосується забруднення атмосферного повітря міста
...
Читати далі »
|
« 1 2 ... 6 7 8 9 10 11 12 » |
|
|