Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » Події

 Президент України підписав закон номер 1829-VIII щодо імплементації європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин. Про це повідомляється на сайті Верховної Ради.

Мета закону - імплементація європейських екологічних норм про охорону середовища рідкісних видів тварин і рослин, занесених до Червоної книги України.

Закон вносить зміни і приводить у відповідність з вимогами європейського екологічного законодавства закон "Про Червону книгу України", "Про тваринний світ", "Про природно-заповідний фонд України" та Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Документ набирає чинності з дня його публікації.

 

За матеріалами сайту ua.112.ua

 

Категория: Події | Просмотров: 807 | Добавил: kostya | Дата: 29.03.2017

17 березня у приміщенні Вінницької академії неперервної освіти відбувся перший  «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку у Вінницькій області», до участі у якому запрошені волонтери, представники громадських неурядових організацій, органів державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, серед яких - Вінницька муніципальна інспекція, Департамент освіти та науки, Департамент екології та природних ресурсів, депутати Вінницької обласної та міської рад.

На Форум завітали представники національної команди, які розповіли про роботу Let’s do it, Ukraine в попередні роки та про плани на майбутнє. Організатори акції закликали молодь та волонтерів до визначення локацій та подальшого прибирання. Цього року активісти планують залучити вдвічі більше людей, ніж минулого року.

Серед планів найближчої перспективи - ЧистоFest – екологічно-розважальний захід, на якому організатори розкажуть про підсумки прибирання. Також було анонсовано про появу 4 квітня 2017 року мобільного додатка, який дозволить краще комунікувати учасникам акції та викладати фото прибраних територій в онлайн-режимі. 

Представники Департаменту підкреслили цьогорічну особливість акції - сміття збиратиметься в різнокольорові пакети з метою можливості подальшого досортовування ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 464 | Добавил: kostya | Дата: 17.03.2017 | Комментарии (0)

 7 грудня на базі агрономічного факультету ВНАУ відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Екологічні проблеми сільського виробництва». Серед вчених та молодих науковців до участі в її роботі були запрошені і представники органів державної виконавчої влади у сфері захисту навколишнього середовища – Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації та Державної екологічної інспекції у Вінницькій області.

Основною проблематикою конференції стали концептуальні підходи до вирішення екологічних проблем сільського виробництва; інноваційні рішення, тенденції та перспективи наукових досліджень для підвищення продуктивності агроценозів із збереженням родючості ґрунтів, зменшенням техногенного забруднення та поліпшенням якості вирощеної продукції. У виступі директора департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації М.Ткачука було зосереджено увагу на основних природоохоронних заходах, які впроваджує Департамент для досягнення оптимального балансу в навколишньому середовищі.

Йшлося, зокрема,  про стан забруднення атмосферного повітря, поверхневих водойм,  ґрунтів та пов’язані з ц ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 485 | Добавил: kostya | Дата: 07.12.2016 | Комментарии (0)

$IMAGE1-left$  В цей день у 1917 році був створений перший державний заповідник «Баргузинський», завданням якого стало збереження соболя та інших тварин на Байкалі. З часом заповідник отримав міжнародне визнання – рішенням ЮНЕСКО йому надано статус біосферного. А з 1997 року за ініціативи «Центру охорони дикої природи» та «Всесвітнього фонду дикої природи» день утворення Баргузинського заповідника відзначається як День заповідників і національних парків.
Заповідники, національні парки та інші території природно-заповідного фонду сьогодні є майже єдиним засобом збереження природних ландшафтів, дикої фауни та флори. 
Тому в більшості країн надання природним комплексам статусу особливої державної охорони залишається традиційною, престижною та ефективною формою природоохоронної діяльності. 
Значні успіхи у справі заповідання територій досягнуті і на Вінниччині, що є наслідком співпраці владних інституцій, територіальних громад та громадських організацій. Протягом останніх шести років площа природно-заповідного фонду стабільно зростала. Так, якщо у 2009 році вона становила один відсоток від території області, то у 2010 – зросла майже вдвічі і досягла 1,94%. Сьогодні заповідані території займають біля 60 тисяч гектарів або 2,2% від площі області. 
409 заповідних об'єктів області охороняють велике розмаїття рідкісних, зникаючих, реліктових, ендемічних видів ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 437 | Добавил: kostya | Дата: 29.07.2016

17 червня міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби з опустелюванням та засухами. Саме в цей день у 1994 році прийнята Конвенція ООН про боротьбу з опустелюванням, яка є однією з найбільших міжнародних угод природоохоронного спрямування. На сьогоднішній день її сторонами є 193 країни світу. 
Однак і сьогодні деградація земель та опустелювання, причиною яких є виснажлива експлуатація ґрунтів та нераціональна вирубка лісів, залишаються однією з найбільших проблем світу. 
В Україні процеси деградації земель поширені на всій території. Найбільш масштабними є ерозія та забруднення. 
На Вінниччині ерозійні процеси зумовлені, по-перше, високим розміщенням її території над рівнем моря, по-друге, тим, що до складу ґрунтоутворюючих порід переважно входять леси та лесовидні суглинки, які легко розмиваються водою. Хоча площа малопродуктивних та деградованих земель, які підлягають консервації, складає лише 2,9% від загальної площі області, охорона та відтворення родючості ґрунтів залишається для регіону актуальним напрямком природоохоронної діяльності. 
Практичні землеохоронні заходи передбачені рядом обласних програм: Регіональною програмою охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013–2018 роки та Регіональною програмою використання коштів на освоєння земель для сільськогосподарських та лісогосподарських потреб, поліпшення від ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 439 | Добавил: kostya | Дата: 17.06.2016

  12 лютого 2016 року у місті Вінниці відбувся Всеукраїнський Форум роботодавців та підприємців галузі рибного господарства України. Серед 350 його учасників більшість складали орендарі водних об’єктів з різних областей України. Разом з тим, до діалогу були запрошені і представники органів державної виконавчої влади, наукових установ та громадських організацій, серед яких свою думку в обговорені висловили вчені НДІ Держводекологія, керівники структурних підрозділів Державного агентства водних ресурсів, Державного агентства рибного господарства, Міністерства аграрної політики та продовольства України,  Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин.

Участь у роботі форуму взяв і перший заступник голови Вінницької обласної державної адміністрації Андрій Гижко, який у вступному слові зазначив, що кожен з 5 тисяч водних об’єктів області представляє не тільки економічну цінність, а перш за все – цінність ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 484 | Добавил: vineco | Дата: 14.02.2016

   Вінницька обласна рада прийняла рішення оголосити об’єктом природно-заповідного фонду водно-болотний комплекс, який знаходиться біля села  Ільківка Вінницького району  Заповідана територія являє собою русловий ставок та прилеглу до нього територію вздовж річки Рівець. На берегах переважають вербові насадження з густим трав’яним покривом та угрупуванням осик. Зростає велика кількість лікарських рослин, що занесені до Червоної книги України. Крім того, зустрічаються півники болотяні (ірис), які занесені до «Загального переліку рідкісних та зникаючих видів судинних рослин і тварин Вінницької області,

Частина водойми заболочена і є місцем гніздівлі багатьох водоплавних  та навколоводних видів птахів. Постійно гніздиться сіра чапля. Вербнякові зарості складаються з кількох видів верб – попелястої, тичинкової та ламкої. Часто зустрічається  чистець болотний, водяний перець, вербозілля звичайне, ранник тіньовий, ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 714 | Добавил: tanya | Дата: 11.02.2016

      В області триває перезатарення непридатних хімічних засобів захисту рослин, які залишились від колективних сільськогосподарських підприємств. На ці роботи з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 1030,9 тисяч гривень. Кошти були спрямовані до місцевих бюджетів 40 сільських рад. Перелік рад визначений рішенням робочої наради з питань перезатарення пестицидів із залученням коштів обласного бюджету. 
Необхідність проведення таких робіт виникла у зв'язку із значними розбіжностями у кількостях пестицидів, що визначені інвентаризацією попередніх років та фактичним їх обсягом. Причиною розбіжності є те, що у більшості місць збереження відсутня або втрачена облікова документація, тара пошкоджена або відсутня, пестициди зберігаються насипом, тому встановлення їх кількості відбувалося візуально (окомірно).
У 2015 році завершені роботи у восьми районах області та розпочаті у Тиврівському районі. Загалом у минулому році було освоєно 623 тисячі гривень. Наразі триває перезатарення у Тиврівському районі на території сіл Сутиски, Васи ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 525 | Добавил: tanya | Дата: 31.01.2016

     В області триває робота із створення системи інтегрованого поводження з твердими побутовими відходами. За дорученням облдержадміністрації протягом останнього місяця з даного питання проведено чотири виїзні кущові наради. Тульчинська, Жмеринська, Могилів-Подільська та Хмільницька райдержадміністрації стали центрами, що приймали очильників органів місцевого самоврядування та місцевої виконавчої влади, спеціалістів департаменту екології та природних ресурсів, департаменту житлово-комунального господарства, енергетики та інфраструктури, державної екологічної інспекції, керівників комунальних підприємств, науковців Вінницького національного технічного університету, представників ЗМІ та громадськості.

Під час нарад обговорювались питання, які залишаються актуальними майже для всіх територіальних громад області, а саме: відсутність пунктів збору вторинної сировини в населених пунктах; недостатній рівень контролю за станом поводження з від ... Читати далі »

Категория: Події | Просмотров: 417 | Добавил: tanya | Дата: 17.12.2015

1 2 3 ... 30 31 »
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Органи влади
Актуально!
Місцева влада