Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Ківтень » 1 » Горобця польового обрано птахом 2010 року
11:31
Горобця польового обрано птахом 2010 року
     Українське товариство охорони птахів проголошує 2010 рік роком польового горобця й запрошує до спостережень за ним у природі.
     Цей вид є представником родини Горобцевих, до якої входить також інший дуже чисельний і поширений вид - горобець хатній (окрім цих двох видів, в Україні зрідка трапляються горобець чорногрудий і горобець скельний). Обидва види доволі схожі між собою, але знаючи основну характерну рису горобця польового, ви не матимете труднощів із визначення виду. На відміну від свого хатнього родича самець і самка горобця польового однаково забарвлені.
     Горобець польовий має каштаново-коричневий верх голови, а не сірий як у горобця хатнього; білуваті щоки, чорну пляму (дужечку) на щоках (у хатнього горобця її немає); чорна пляма на волі помітно менша, ніж у хатнього горобця. Розмірами польовий горобець дещо менший і стрункіший від хатнього.
    Польовий горобець, хоч і супроводжує людину повсюдно, але частіше гніздиться в природних умовах — у парках, великих садах, чагарниках, гаях, на узліссях. Найчастіше він мостить гніздо у дуплах, штучних гніздівлях, норах, гніздах білих лелек і інших подібних місцях, тоді як хатній горобець зазвичай облаштовується під дахами людських осель.
     У живленні переважають "дикі" корми: навесні і влітку — здебільшого комахи і їх личинки, а восени і взимку — насіння різних бур’янів та інших рослин. Цей вид надзвичайно корисний, адже поїдає різних шкідливих комах і їх личинки — довгоносиків, саранових і трав’яних клопів, гусінь тощо. Достатньо сказати, що пара горобців приносить своїм пташенятам їжу близько 300 разів на день, а за період вигодовування одного виводка — знищує до 30 тисяч комах.
Інформація взята з сайту Українського товариства птахів:
Категорія: Прес-релізи | Переглядів: 2366 | Додав: tanya | Рейтинг: 1.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада