Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Червень » 22 » Вивчається можливість підвищення природоохоронного статусу ряду територій ПЗФ
16:24
Вивчається можливість підвищення природоохоронного статусу ряду територій ПЗФ
  В рамках щорічного моніторингу об'єктів та територій природно-заповідного фонду Держуправління спільно із науковцями Інституту ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України та обласної організації Українського товариства птахів провели кількаденні дослідження у долині річки Дністер на території однойменного регіонального ландшафтного парку. Обстеження проводились з метою визначення реального сучасного стану як окремих екотопів, так і цілісної екосистеми парку. В подальшому отримана інформація буде використана під час прийняття відповідних управлінських рішень.
   Польові обстеження підтвердили багате флористичне розмаїття долини Дністра. На ділянках природного степу, що збереглися на відкритих прибережних схилах, чисельних луках, стабільно домінують чебрець повзучий, деревій звичайний, кілька видів перстача, оману, вероніки, шипшини. Зростають ковила волосиста та горицвіт весняний, які занесені до Червоної книги України, а також осока низька, бородач звичайний, костриця валіська. На кам'яних виступах – очиток їдкий. Поодиноко виявлена фітеума колосиста. Фрагментарно зустрічаються стокротки багаторічні, жовтець їдкий, дивина ведмежа, астрагал австрійський, рутка лікарська, скумпія звичайна, бромус розчепірений, кілька видів дзвоників, нонея, та багато інших, типових для регіону, степових та лучних видів.   
   Характер флори прибережних територій в районі населених пунктів дещо збіднілий, з переважанням синантропних видів рослин. Це зумовлено антропогенним тиском, зокрема, неконтрольованим випасанням худоби. Прибережні ділянки, що не зазнають антропогенного впливу, мають багатий видовий склад. Там в природних умовах збереглося і зростає багато типових, рідкісних та червонокнижних видів рослин.
   Дослідження також підтвердили багатий видовий склад орнітофауни парку, адже достатня кормова база, відсутність фактора тривоги сприяють збереженню видів. Долина річки залишається місцем перепочинку й підгодівлі пернатих, які транзитом перелітають через територію області, місцем зимівлі та гніздування багатьох видів водоплавних та навколоводних птахів. Масовими видами є баклан великий, крижень, чепура велика, ластівка берегова, чапля сіра. Серед хижих птахів – яструб малий, яструб великий, канюк звичайний. Серед рідкісних для України видів відмічені шуліка чорний та пугач. Проведені дослідження підтвердили думку, що природоохоронний статус регіонального ландшафтного парку "Дністер", на території якого збережена природна рівновага, краса та цілісність незайманих куточків природи, повинен бути підвищений до статусу національного природного парку.
Категорія: Події | Переглядів: 879 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада