В роботі засідання взяли участь заступник голови облдержадміністрації Василь Черній, перший заступник голови Вінницької обласної ради Ігор Кревський, голова комісії з питань охорони довкілля та раціонального використання надр Олександр Яремчук.
На порядку денному стояли питання охорони атмосферного повітря, дотримання вимог Орхуської конвенції, нормативно-правового забезпечення, налагодження ефективного контролю за дотриманням термінів виконання вхідної кореспонденції, дотримання фінансової дисципліни, роботи представників Держуправління в районах.
З доповідями про заходи в напрямку охорони атмосферного повітря виступили представники Вінницької (начальник управління економіки Вінницької міської ради Галина Якубович), Ладижинської (заступник міського голови Олександр Олійник) та Хмільницької (начальник Управління ЖКГ та комунальної власності м. Хмільник Микола Чикотун) міських рад. Звіти даних міських рад були заслухані на виконання рішення колегії Мінприроди України, оскільки атмосферне повітря обласного центру найбільш потерпає від викидів автомобільного транспорту, місто Ладижин – від викидів Ладижинської ТЕС, а м.Хмільник знаходиться в зоні особливої уваги, оскільки є курортним містом загальнодержавного значення.
Доволі гострим було обговорення питання фінансування природоохоронних заходів Ладижинської ТЕС. Підприємство, яке входить до переліку найбільших забруднювачів України, викиди якого складають понад 80% викидів стаціонарних джерел області, яке формує левову частку обласного та Ладижинського міського фондів охорони навколишнього природного середовища, не може отримати з фондів ОНПС кошти на реконструкцію та інші природоохоронні заходи. Проблема полягає у неможливості перерахування коштів державного бюджету приватному підприємству, яким є ВАТ "Західенерго". Як один із шляхів для її розв'язання члени колегії запропонували використати механізм субвенції місцевого бюджету державному, а також спільно з облдержадміністрацією звернутись до Кабінету Міністрів України з пропозицією включити Ладижинську ТЕС до державних програм реконструкції та розвитку об'єктів паливно-енергетичного комплексу.
Також одним із найгостріших питань, які виникли під час обговорення, стало питання процедури надання в оренду ставків області. У своєму виступі заступник голови облдержадміністрації Василь Черній окреслив шляхи вирішення даного питання, а саме найближчим часом ініціювати перед обласною радою затвердження нової, відповідної до вимог чинного законодавства, редакції "Тимчасового порядку надання в оренду водних об'єктів".
Колегія вирішила: 1. Ініціювати розгляд питання про приведення Рішення обласної ради "Про тимчасовий порядок надання ставків в оренду" у відповідність до вимог чинного законодавства. 2. Зобов'язати працівників в районах доводити до відома керівництва Держуправління інформацію про проблеми в роботі районних комісій. 3. Заслухати на наступному засіданні колегії спеціалістів відділу комплексного управління природоохоронною діяльністю, які досягли значних результатів у сфері охорони навколишнього природного середовища. 4. Домогтись збільшення надходжень до спеціального фонду Держуправління. 5. Забезпечити належну організацію правової, у тому числі претензійно-позивної роботи в Держуправлінні. 6. Приймати активну участь у судових засіданнях, надавати письмові заперечення, відзиви, пояснення у справах учасниками яких є Держуправління. 7. Роботу, спрямовану на інформування населення щодо екологічних проблем, шляхів їх вирішення та залучення громадськості до прийняття управлінських рішень, визначити одним із пріоритетних завдань Держуправління на 2011 рік. 8. Неухильно дотримуватись вимог Орхуської конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень та доступ до правосуддя з питань, що стосуються довкілля. 9. Продовжити роботу з організації та проведення заходів, спрямованих на формування екологічно спрямованої суспільної думки. 10. Посилити контроль за якістю підготовки та повнотою виконання відповідей на звернення громадян та урядових документів. |