Саме такому питанню була присвячена зустріч делегацій Вінницької області та Республіки Молдова, під час якої йшлося про завершальні кроки в напрямку створення міждержавного територіально-регіонального об`єднання "Єврорегіон Дністер".
Зокрема, сторони прийшли до єдиного варіанту статутних документів – власне Статуту, Установчого договору тощо. Створення "Єврорегіону "Дністер", який об`єднає сусідні регіони, що межують по річці Дністер, було ініційовано Вінницькою облдержадміністрацією та підтримано молдовською стороною. До складу об'єднання ввійдуть Вінницька область та п'ять районів Республіки Молдова: Окниця, Сорока, Флорешти, Шолданешти, Резіна.
Серед основних завдань єврорегіону – забезпечення населення якісною питною водою; спільні дії у випадках пожеж, повеней та інших природних катаклізмів; поглиблення зв’язків в сфері економіки, науки, освіти, культури, туризму, спорту; участь в розбудові міжнародних транспортних коридорів та реконструкція діючих автомобільних автомагістралей тощо.
Співпраця сторін в рамках даного об'єднання дозволить більш ефективно вирішувати проблеми охорони, відтворення та раціонального використання природних ресурсів регіону. Адже значна частка спільної діяльності належить заходам із оздоровлення басейну річки Дністер, розробці та реалізації програм по захисту екосистем басейну Дністра, по збереженню та використанню рибних ресурсів; спільним заходам із створення нових та збільшення територій вже існуючих об'єктів природно-заповідного фонду.
Доволі перспективною, в рамках даного об'єднання, є реалізація проекту із створення транскордонного ландшафтного парку у долині річки Дністер. Як субмеридіональний екологічний коридор, долина Дністра має величезне значення для збереження біологічного різноманіття, потребує захисту й раціонального використання своїх ресурсів. Органами влади обох країн вже зроблені перші кроки в цьому напрямку – на українському березі створений регіональний ландшафтний парк "Дністер", площею понад п'ять тисяч гектарів та історико-культурний заповідник „Буша”, а на молдовському – ландшафтний заповідник „Косеуць”.
Сторони домовились про те, що узгоджений варіант документів буде надісланий на погодження до відповідних центральних органів влади в своїй країні. |