Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Березень » 12 » Спільне засідання колегій Держуправління та Держекоінспекції у Вінницькій області
17:08
Спільне засідання колегій Держуправління та Держекоінспекції у Вінницькій області
  12 березня відбулось спільне розширене засідання колегій Державного управління охорони навколишнього природного середовища та Державної екологічної інспекції. Темою обговорення стало підведення підсумків за 2009 та визначення завдань на 2010 роки.
   У роботі засідання взяли участь заступник голови облдержадміністрацій В.В.Черній, Вінницький міжрайонний природоохоронний прокурор Кислов Ю.А., спеціалісти Держекоінспекції у Хмельницькій області, керівники та співробітники установ та організацій області, представники громадськості та ЗМІ. 
    У підсумкових доповідях начальника Держуправління О.Ф.Кравченка та начальника Держекоінспекції Ю.В.Дубового представлений аналіз річної діяльності установ, зокрема, вирішення пріоритетних для Вінниччини у 2009 році завдань. Із співдоповідями виступили також керівники відділів та спеціалісти Держуправління та Держекоінспекції. 
     Так, було зазначено, що, суттєвим досягненням минулого року є збільшення природно-заповідного фонду області з 1,03 до 1,93 відсотків від загальної площі області. За звітний період створено 30 нових заповідних об'єктів місцевого значення (два регіональних ландшафтних парки, 17 заказників та 11 пам'яток природи) та національний природний парк "Кармелюкове Поділля" площею 20203,4 га. В натуру винесені межі 38 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення та 245 територій та об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Створений державний кадастр територій та об’єктів природно-заповідного фонду області.
     Значним здобутком 2009 року стали проведені заходи із знешкодження заборонених і непридатних пестицидів. Протягом 2008 – 2009 років було вивезено для знищення до польської фірми-підрядника "Сарпі Даброва Горніча СП ТОВ" близько 490 тонн заборонених і непридатних пестицидів.
      У рамках здійснення дозвільної діяльності Держуправлінням видано 401 дозвіл на спеціальне водокористування, погоджено 130 договорів оренди водних об‘єктів, з метою збереження видового складу та відтворення аборигенних водних живих ресурсів проаналізовано та погоджено 5 режимів рибогосподарської експлуатації водних об’єктів, видані 268 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, 646 дозволів на розміщення відходів, на державний облік взято 18 підприємств-забруднювачів атмосферного повітря, проведено екологічну експертизу 118 проектів.
    Протягом року Держуправлінням видано 2394 висновки на проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок, посилено контроль при розгляді матеріалів на відведення земельних ділянок з метою недопущення змін цільового використання земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення; вилучення під житлову забудову, оздоровчі та рекреаційні потреби земель водного фонду (прибережні захисні смуги), лісового фонду, земель сільськогосподарського призначення та збереження природних ядер трав'янистої степової рослинності при виборі земельних ділянок для залісення.
    Значно покращились в порівнянні з попереднім роком показники Державної екологічної інспекції. Так, протягом звітного періоду перевірено 3875 об’єктів різної форми власності по дотриманню вимог природоохоронного законодавства, що майже на 1000 об'єктів більше, ніж у попередньому році, з них комплексно – 631 об’єкт. За порушення чинного законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища складено 3 807 протоколів, що на 31,6% більше за показник попереднього року. До адмінвідповідальності притягнуто 3816 осіб, що більше на 1207 чол. Сума накладених штрафів складає 395556 грн. (збільшення на 27%), з яких 306340 грн. сплачено. 97 протоколів передано для розгляду у судові органи. З метою відшкодування збитків, заподіяних державі внаслідок порушення вимог природоохоронного законодавства, протягом 2009 року Інспекцією пред’явлено 374 претензії та позовів загальною сумою 1213273 грн., що більше на 60% порівняно з минулим роком. За звітний період до органів прокуратури направлено 23 справи з ознаками кримінального злочину, з них порушено кримінальних справ в 17 випадках на загальну суму 1814130 грн. Загальна сума розрахованих збитків за порушення природоохоронного законодавства становить 3345670 грн.
     З метою припинення негативного впливу на навколишнє природне середовище у 52 випадках виносилось рішення про тимчасову заборону (зупинення) виробничої діяльності суб’єктів господарювання.
       Головними пріоритетами на 2010 рік Держуправління визнало: 1. Подальше збільшення площі територій та об‘єктів природно-заповідного фонду області. Збереження цінних ділянок із зростанням природної рослинності, як елементів національної екомережі. 2. Формування та введення єдиного банку геопросторових даних територій та об'єктів природо-заповідного фонду Вінницької області. 3. Відведення земельних ділянок під полігони твердих побутових відходів у Вінницькій області та розроблення проекту рекультивації існуючого полігону біля с. Мала Стадниця. 4. Застосування комплексного підходу до проблеми поводження з твердими побутовими відходами, в тому числі вжиття агітаційно-розяснювальних, еколого-просвітницьких та виховних заходів для населення. 5. Продовження заходів зі знешкодження (видалення) непридатних, невизначених та заборонених пестицидів. 6. Спрощення видачі дозвільних документів за допомогою впровадження автоматизованої системи візуалізації даних. 7. Скорочення рівня забруднення атмосферного повітря від стаціонарних джерел викидів через досягнення затверджених нормативів гранично допустимих викидів. 8. Дотримання вимог Орхуської конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень з питань, що стосуються навколишнього середовища. Розвиток в області мережі екологічних освітньо-інформаційних центрів та робота з громадськістю.
Категорія: Події | Переглядів: 771 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада