Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Березень » 4 » Природно-заповідний фонд області збільшився на п'ять об'єктів
17:54
Природно-заповідний фонд області збільшився на п'ять об'єктів
П'ять територій, що мають особливу природоохоронну цінність оголошено об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення. Рішенням Вінницької обласної ради створені два ландшафтні та один ботанічний заказники у Козятинському районі, ботанічна пам'ятка природи у Тиврівському та комплексна пам'ятка природи у Немирівському районах. Загальна площа новостворених об'єктів складає 109,5га.
     Заповідані території представлені типовими ландшафтами Подільського Побужжя та Придніпров’я, різними видами рослинного та тваринного світу. Всі ділянки мають велике наукове значення, високий рекреаційний, історико-культурний потенціал, є перспективними для створення ключових елементів регіональної екологічної мережі.
      Створення нових об'єктів дозволить забезпечити охорону та відтворення рідкісних та зникаючих видів рослин та тварин; забезпечити охорону геологічних, геоморфологічних утворень та історико-культурних археологічних пам’яток, створити рекреаційну інфраструктуру.
     На території заказників, що створені у Козятинському районі, зростає переважно молодий сосновий та ялинковий ліс. Ділянки водно-болотного комплексу багаті болотною рослинністю, є місцем гніздування водно-болотних птахів (качка, курочка-водяна, чирок). Трав’яниста рослинність представлена чагарниковими видами з домінуванням терену колючого. На відкритих схилах представлені угруповання з домінуванням ковили, бородача, костриці з участю типових для регіону видів. За рівнем збереженості водно-болотного комплексу та місць гніздування водно-болотних птахів дані території мають велике значення як ядра регіональної екологічної мережі.
     У Немирівському районі створений парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва місцевого значення "Ковалівський парк", а у Тиврівському – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення "Строїнецький дендропарк". Тут у трав'яному покриві дубово-грабового лісу зустрічаються кущі шипшини. Квітує територія і своїм різнотрав'ям: мишій сизий, стоколос, житняк гребінчастий, вівсюг звичайний, деревій дрібноквітковий, суданська трава. Тут росте мати мачуха сизий полин, волошка польова, ромашка біла, розрісся барвінок малий, зустрічається зозулинець плямистий, який занесений до Червоної книги України. 
     За станом збереженості рослинного покриву, рівнем флористичного різноманіття, типовістю для регіону, дана територія має велике наукове значення, високий рекреаційний та історико-культурний потенціал, є перспективним ядром регіональної екологічної мережі.
Категорія: Події | Переглядів: 997 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада