Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2012 » Листопад » 19 » Прес-конференція. Тема: стан екологічної безпеки в області.
17:36
Прес-конференція. Тема: стан екологічної безпеки в області.

Про стан екологічної безпеки області йшлося під час прес-конференції, в якій взяли участь начальник Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області Володимир Крисько та начальники відділів даного управління Ірина Кононова та Анатолій Іщенко. 

"Важливим чинником  екологічної безпеки є державне регулювання, дозвільна діяльність у сфері охорони довкілля.  Левову частку цієї роботи виконує Держуправління охорони навколишнього природного середовища. Як приклад можна привести деякі показники Держуправління за 9 місяців 2012 року. За цей період Держуправлінням розглянуто: 1736 проектів землеустрою, з яких погоджено 1210; 549 комплектів документів на отримання дозволів на спеціальне водокористування, видано 337 дозволів;  погоджено 63 договори оренди водних об‘єктів; розглянуто 520 комплектів документів на отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря та видано 437 дозволів, 83  комплекти повернуто на доопрацювання; видано 701 дозвіл на розміщення відходів; У разі невідповідності вимогам природоохоронного законодавства України документи не погоджуються або  повертаються  на доопрацювання.

Державне нормування, зокрема видача дозволів, експертних висновків, навіть в тому мінімальному обсязі, який встановлений сучасним законодавством, значно стримує техногенний тиск на довкілля", – зазначив Володимир Крисько.  

Одним із основних чинників екобезпеки є розвиток заповідної справи, про що зазначено у програмному Законі України "Про стратегію державної екологічної політики до 2020 року". Сьогодні в області під особливою охороною держави знаходиться 54,88 тисяч гектарів, що складає 2,07% від площі області. Важливим кроком на шляху збереження природної рівноваги є рішення сесії Вінницької обласної ради 14 лютого 2012 року, яким затверджена Регіональна схема екологічної мережі області.  

Успіхом співпраці Держуправління та ряду владних інституцій  стали суттєві зрушення у вирішенні питання утилізації непридатних хімічних засобів захисту рослин. Так, з Джуринського міжобласного пункту захоронення отрутохімікатів, де знаходилось 1023,7 тонн непридатних пестицидів, вивезено 1045 тонн 23 кілограми цих небезпечних відходів. По області станом на 13.11.2012 з Немирівського району вивезено 30,652 тонн, Тульчинського – 35,896, Шаргородський – 8,706 тонн, триває перезатарення у Погребищенському та Іллінецькому районах.  

В цілому задовільним залишається стан атмосферного повітря.   Найбільший вплив на його якість у населених пунктах області спричиняє автомобільний транспорт, тому основні забруднювачі у атмосферному повітрі формальдегід та оксид вуглецю (у містах, де вплив автотранспорту більш потужний).

Контроль за станом атмосферного повітря в м. Вінниця щоденно проводить обласний центр з гідрометеорології  (два автоматичні пости – вул. Київська,25 та Немирівське шосе, 29). Згідно даних обласної санітарно епідеміологічної служби у 2011 році не відповідало гігієнічним нормативам близько 7,11% відібраних проб у містах та 5,58 – у сільських поселеннях. У містах протягом року вміст важких металів не перевищував нормативів, проте повітря було забруднене пилом (10,8% відібраних проб), оксидом вуглецю (8,0%), оксидами азоту (5,9%), діоксидом сірки (3,3%) та формальдегідом (7,2%). У сільських поселеннях перевищення зафіксовані по пилу (12,7% відібраних проб), діоксиду сірки (5,3%) та формальдегіду (20%).

У 2011 році витрачено на охорону атмосферного повітря – 47,6 млн. грн. (29,1% усіх витрат на природоохоронні заходи), з них 76,3 – капітальні інвестиції та 23,7% - поточні витрати. На покращення стану доріг у 2011 році витрачено 181,1 млн. грн. 

Підтримання належного рівня екологічної безпеки потребує спільних зусиль та певного часу. Але досвід міжсекторального партнерства, злагоджена робота органів державної влади, місцевого самоврядування та громадських організацій є серйозним підґрунтям для розв’язання поставлених задач у даному напрямку.  

Категорія: Події | Переглядів: 822 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада