Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Листопад » 17 » Очистимо Україну разом!
17:44
Очистимо Україну разом!
Шановні колеги! 2010 рік для Міністерства охорони навколишнього природного середовища України – це рік важливих кроків, що спрямовані на стабілізацію та поліпшення стану навколишнього природного середовища України. Так, за дорученням Президента України Віктора Януковича і Прем'єр-міністра Миколи Азарова, Мінприроди України розробило та розпочало реалізацію масштабної програми очищення України від токсичних відходів – непридатних пестицидів, небезпечних відходів колишніх великих промислових підприємств тощо.
     Наше завдання - максимально оперативно та безпечно ліквідувати ці потенційні «гарячі точки», що загрожують здоров'ю та життю людей. По-перше, необхідно вирішити проблему непридатних пестицидів, накопичення яких, як відомо, розпочалося в 70-х роках після заборони до використання ряду отрутохімікатів. На кінець 2009 року кількість непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів складала 21 тис. тонн, загальна кількість складів перевищувала 3000.
     Стратегія Міністерства полягає не в ліквідації застарілих пестицидів та отрутохімікатів в окремих точках, а в комплексному повному очищенні території. Вже до кінця 2010 року планується повністю зібрати та знешкодити пестициди в 4 областях (Волинській, Донецькій, Тернопільській, Чернівецькій) та місті Севастополь. За 2 роки, при збереженні необхідного фінансування, ми плануємо завершити цю программу, повністю ліквідувавши склади пестицидів по всій території України. 
      Окрім того, Мінприроди до кінця 2010 року остаточно вирішить питання знешкодження небезпечної суміші речовин "Премікс”, вантаж якої було завезено до Закарпатської області на початку 2000х рр. На розв’язання цієї проблеми Міністерство виділило 10,3 млн грн з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища. Протягом вересня-жовтня спеціалістами "Національного центру поводження з небезпечними відходами” при Мінприроді вже було зібрано, перезатарено та вивезено для подальшого знищення до польского заводу "Сарпі” 954 тонни "Преміксу”.
     По-друге, важливим напрямом в рамках програми є ліквідація екологічних наслідків діяльності колишніх хімічних виробництв. Так, у вересні розпочато ліквідацію полігона небезпечних відходів поблизу в м. Калуш Івано-Франківської області, де зберігається 11,5 тис тонн відходів гексахлорбензолу. 80% відходів - а саме 8,5 тис тонн - буде вивезено до кінця року для знищення на спеціалізованому заводі у Великобританії.
      13 листопада з Миколаївського МТП вже відправлено судно з першою партією ГХБ. Цей проект є унікальним для України – вперше за роки незалежності ліквідується небезпечний об’єкт такого об’єму за такий короткий строк.
       На контролі у Міністерства також перебуває ситуація з ліквідацією гудронових резервуарів ВАТ "Львівський дослідний нафтомаслозавод” на Грибовицьму сміттєзвалищі поблизу Львова. Результати перевірок свідчать про розгерметизацію резервуарів та забруднення наавколишнього середовища нафтошламами та кислими гудронами. На даний момент резервуари з відходами є власністю підприємства, що проходить процедуру банкрутства, і не здатне вжити адекватних природоохоронних заходів.
        Саме тому Мінприпроди ініціювало проведення спільного з власниками заводу дослідження хімічного складу та питомої ваги кислих гудронів, що дозволить прискорити визначення технологичного процессу їх утилізації.
        На черзі – інші проблемні об’єкти та створення єдиного Кадастру небезпечних відходів, що дозволить контролювати стан та моніторити їх вплив на навколишнє середовище на постійній основі. Всі ці етапи програми потребують напруженої роботи та плідної співпраці між органами влади, фахівцями та громадськістю.
         Її результат - це безпечне та здорове навколишне середовище для нас та наступних поколінь, тому необхідно об’єднати зусилля та працювати на спільний результат.
Микола Злочевський, Міністр охорони навколишнього природного середовища України
Категорія: Прес-релізи | Переглядів: 843 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада