Ідеї розвитку та використання альтернативних джерел енергії за останні 10 років набувають в Україні дедалі більшого розголосу. І хоч стимулює в першу чергу не екологічна складова, а стрімке здорожчання основних енергоносіїв – газу, вугілля, бензину та дизельного пального – екологи раді вітати такі ініціативи, бо вони приноситимуть спільну користь і економіці, і довкіллю. На Вінниччині уже кілька років поспіль успішно працюють установки обігріву на соломі, котельня на відходах лушпиння, відновлено і запущено кілька малих ГЕС, сонячна електростанція. Серед населення особливою популярністю користуються вітрові мініелектростанції та установки з виробництва біогазу в домашніх умовах, яких в домогосподарствах Вінниччини експлуатується понад тридцять.
На жаль, більшість проектів потребує значних інвестицій, які не лише приватні структури, але й державні підприємства не можуть собі дозволити. Що вже казати про елементарні заходи з ощадливого використання енергії, які для пересічної подільської сім’ї теж не завжди по кишені. У зв’язку з цим ініціативна група молодих екологів вважає, що заходи, які були спрямовані на реалізацію Програми державної підтримки розвитку нетрадиційних та відновлюваних джерел енергії та малої гідро- і теплоенергетики, а також Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010-2015 роки, є недостатніми і мало допомагають простим мешканцям економити енергоресурси, впроваджувати в побуті альтернативні види палива.
Відтак, група однодумців оголосила про початок нового проекту «Екологія – це економія», який просуватиме серед приватного сектору ідею технічного переоснащення:
- житлових приміщень шляхом заміни звичайних ламп розжарювання на економні;
- приватного автотранспорту шляхом встановлення газобалонного обладнання на автомобілі, заправки даного обладнання біогазом за допомогою сертифікованих в Україні побутових газових компресорів;
- скутерів та велосипедів шляхом встановлення веломоторів та відмови від використання двигунів внутрішнього згоряння.
Як повідомила активістка ініціативної групи Олеся Рибчук, серед багатьох інших з такого штибу дані заходи були обрані не випадково. По-перше, вони спрямовані на практичну популяризацію інвестицій в екологію, оскільки і природоохоронний, і екологічний ефект в даному разі дуже легко відслідкувати. По-друге, це певною мірою і соціальний проект, бо люди отримають обладнання безкоштовно. Зрештою, це неприхована реклама виробників обладнання, яке використовуватиметься під час проекту…
За матеріалами соціальної групи "Екологія - це економія"
|