Подальше збільшення територій та об‘єктів природно-заповідного фонду; збереження цінних ділянок із зростанням природної рослинності як елементів національної екомережі; проведення роз’яснювально-інформаційної роботи та надання методичної допомоги місцевим радам з питань розробки та затвердження місцевих схем екологічної мережі; роботи із створення Національного природного парку "Подільско-Дністровський"; знешкодження непридатних хімічних засобів захисту рослин – саме такі пріоритетні напрямки діяльності на 2013 рік затвердила колегія Державного управління охорони навколишнього природного середовища у Вінницькій області, яка відбулась 22 лютого.
Участь у засіданні колегії взяв заступник голови облдержадміністрації Валентин Поліщук, який зазначив, що у 2012 році область показала гарну динаміку у виконанні цілого ряду природоохоронних завдань, а також підкреслив важливість громадської складової у прийнятті управлінських рішень. Розуміючи важливість проекту створення інфраструктури у сфері поводження з відходами, озвученого представниками Громадської ради при Держуправлінні, запропонував співпрацю з громадськістю у даному напрямку.
Також колегія підвела підсумки роботи Держуправління за попередній рік. Було зазначено, що площа природно-заповідного фонду області продовжує стабільно зростати. У 2012 році заповідані території області збільшились на 246 гектарів. Всі об'єкти розташовані на території міських рад – Жмеринської, Барської та Ладижинської, їх створення є ще одним кроком до гармонійного співіснування природних комплексів та сучасного міста. Сьогодні землі заповідного фонду області займають понад 54 тисячі гектарів, що складає 2,07% від площі області.
Завданням на 2013 та найближчі роки є створення адміністрацій регіональних ландшафтних парків та встановлення на місцевості меж об'єктів ПЗФ. Збалансованому та невиснажливому використанню природних ресурсів у господарській діяльності сприятиме Регіональна схема екологічної мережі області. Також у звітному році була затверджена нова Регіональна програма охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки, яка узгоджена з Національним планом дій з охорони навколишнього природного середовища та Законом України "Про основні засади (стратегію) державної екологічної політики України на період до 2020 року".
Протягом року за кошти Державного фонду охорони навколишнього природного середовища з області було вивезено 1576,038 тонн непридатних хімічних засобів захисту рослин. В результаті проведених робіт від непридатних пестицидів повністю очищені п’ять районів області – Вінницький, Липовецький, Немирівський, Хмільницький та Чечельницький.
Спостереження за станом довкілля здійснювало 18 суб'єктів системи моніторингу. Ними виконано понад 3,5тис. лабораторних визначень та тисячі статистичних спостережень. Інформація надавалась до регіонального центру моніторингу. Протягом 2012 року стан довкілля залишався стабільним, екстремально високих випадків забруднення навколишнього середовища зафіксовано не було.
Державне регулювання, зокрема дозвільна діяльність у сфері охорони довкілля є важливим чинником екологічної безпеки. Левову частку цієї роботи виконує Держуправління охорони навколишнього природного середовища. Серед інших дозвільних документів протягом 2012 року: розглянуто 3179 проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, 612 комплектів документів на отримання дозволів на спецводокористування, 788 комплектів документів на отримання дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, 26 проектів нормативів ГДС, погоджено 99 договорів оренди водних об‘єктів. Видано 906 дозволів на розміщення відходів, поставлено на Державний облік 75 підприємств-забруднювачів атмосферного повітря. |