Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Лютий » 19 » Спільне засідання колегій Держуправління охорони природи та Держекоінспекції
18:01
Спільне засідання колегій Держуправління охорони природи та Держекоінспекції

19 лютого відбулось спільне засідання колегій Державного управління охорони навколишнього природного середовища та Державної екологічної інспекції. Темою обговорення стало підведення підсумків роботи за 2008 та визначення пріоритетів на 2009 рік.

В роботі колегії взяв участь начальник Державної екологічної інспекції Микола Костров. В його доповіді був представлений аналіз роботи Держекоінспекції України та Вінницької області, зокрема. Наголошувалось на недостатній кількості інспекційних перевірок та низькій їх якості.

Також було зазначено на необхідності докорінних змін системи державного контролю в природоохоронній галузі, зокрема шляхом виключення дублюючих функцій контролюючих структур.  
У виступах керівного складу Держуправління та Держекоінспекції особлива увага приділялась проведеним заходам із знешкодження непридатних, невизначених та заборонених пестицидів. Зокрема зазначалось, що  Держуправлінням підготовлений запит на фінансування з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища заходів із знешкодження непридатних пестицидів на загальну суму 20711,097 тис.грн., У 2008 році з Державного бюджету Вінниччині виділено кошти на вивезення та знешкодження 594,0 тонн цих небезпечних відходів. За результатами проведених Мінприроди відкритих торгів  право на здійснення робіт отримала "Сарпі Даброва Горніча СП ТОВ" (SARPI Dobrova Gornicza Sp.z.o.o.), Польща.  Перша партія у кількості 60 тонн вже вивезена до Польщі.
З метою розвитку екомережі та збільшення площі територій та об‘єктів природно-заповідного фонду в області у 2008 році створені ландшафтний заказник місцевого значення "Зеленоклинівські пороги" та регіональний ландшафтний парк "Мурафа". Таким чином вдалося подолати трирічну тенденцію до зберігання стабільності у площі природозаповідного фонду області– було зазначено під час підведення колегії. У звітному періоді також проведено підготовчі роботи щодо створення регіонального ландшафтного парку "Середнє Побужжя". 
З метою контролю за охороною, використанням та відтворенням природно-заповідного фонду області протягом 2008 року Державною екологічною інспекцією у Вінницькій області проведено 39 перевірок дотримання вимог природоохоронного законодавства. За наслідками перевірок складено 14 протоколів про адміністративні правопорушення. Сума штрафів складає 2397 грн. До правоохоронних органів направлено три справи з ознаками кримінального злочину.
Протягом року  проведено комплекс робіт на виконання  пункту 5 Указу Президента України щодо проведення робіт із встановлення меж у натурі  територій та об’єктів природно-заповідного фонду. До всіх районних державних адміністрацій доведено перелік територій та об’єктів природно-заповідного фонду, які потребують встановлення меж у натурі. 

Розпорядженням обласної державної адміністрації "Про внесення змін до обласного бюджету" із обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 900 тис. грн. на виготовлення проектів землеустрою та технічної документації щодо встановлення меж 135 об’єктів природно-заповідного фонду області.

У 2008 році було посилено контроль при розгляді матеріалів щодо відведення земельних ділянок, а саме:

недопущення змін цільового використання земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення;

недопущення вилучення під житлову забудову, оздоровчі та рекреаційні потреби земель водного фонду (прибережні захисні смуги), лісового фонду та землі сільськогосподарського призначення;

збереження природних ядер трав'янистої степової рослинності при виборі земельних ділянок для залісення.

 

У 2008р. профінансовано проведення заходів щодо зменшення рівня забрудненості довкілля, у тому числі через будівництво очисних споруд каналізації в містах та селищах області.

 

Членами колегії та запрошеними було внесено ряд пропозицій, а саме:

фахівцям Держуправління спільно із спеціалістами Держкомзему в районах  нанести території та об’єкти природозаповідного фонду на планово-картографічні матеріали;

з метою удосконалення управління територіями природно-заповідного фонду зменшити кількість користувачів цих об’єктів;

звернутись до обласної ради з пропозицією передбачити кошти на охорону та утримання об’єктів ПЗФ;

внести зміни до нормативно-правової бази в частині нарахування збитків за порушення вимог природоохоронного законодавства на території ПЗФ;

Держекоінспекції та Інспекції державного архітектурного та будівельного контролю запровадити практику проведення спільних перевірок.

 

Загалом робота Держекоінспекції та Держуправління у 2008 році рішенням колегії визнана задовільною.

 

Своїми головними завданнями на 2009 рік Держуправління визнало:   

1.  Розробка схеми екологічної мережі та збільшення площі територій та об‘єктів природно-заповідного фонду області;

2.  Організація заходів зі знешкодження непридатних, невизначених та заборонених пестицидів;

3.   Вдосконалення системи управління побутовими відходами;

4.   Дотримання вимог Орхуської конвенції про доступ до інформації, участь громадськості у прийнятті рішень з питань, що стосуються навколишнього середовища. Розвиток в області мережі екологічних освітньо-інформаційних центрів.

 

Своїми головними завданнями на 2009 рік  Держекоінспекція визнала: збільшити відсоток стягнення штрафів та збитків за порушення природоохоронного законодавства; у випадках виявлення грубих порушень вимог природоохоронного законодавства приймати рішення про тимчасову заборону (призупинення) діяльності суб’єктів господарювання; посилити взаємодію з органами місцевої влади та місцевого самоврядування у сфері збереження та охорони довкілля.

Категорія: Прес-релізи | Переглядів: 1018 | Додав: vineco | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада