Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2009 » Січень » 21 » На користь природі, на радість людям
12:14
На користь природі, на радість людям
 
  Справа охорони довкілля багато в чому залежить від діяльності місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування. Виконуючи загальноукраїнські та обласні екологічні програми, місцева влада виступає також з власними ініціативами, підтримує екологічні рухи та ідеї громадськості, крок за кроком втілюючи їх в життя.  
В такому сенсі варто згадати Тиврівський район області, для очільників якого екологічні пріоритети посіли головне місце в планах стратегічного розвитку регіону.  Справа охорони довкілля багато в чому залежить від діяльності місцевих органів влади та органів місцевого самоврядування. Виконуючи загальноукраїнські та обласні екологічні програми, місцева влада виступає також з власними ініціативами, підтримує екологічні рухи та ідеї громадськості, крок за кроком втілюючи їх в життя. В такому сенсі варто згадати Тиврівський район області, для очільників якого екологічні пріоритети посіли головне місце в планах стратегічного розвитку регіону. 

Район розташований у центрі області, через його територію протікає річка Південний Буг, яка є меридіональним екологічним коридором загальнодержавного значення. Загалом на Вінниччині два природних екологічних меридіональних коридори загальнодержавного значення – Південнобузький та Дністровський. Коридори є частиною екологічної мережі, їх значущість в тому, що вони поєднують між собою природні ключові території, забезпечуючи міграцію тварин, рослин, обмін генофонду. В наш час в Україні створюється загальноукраїнська екологічна мережа, про що й зазначено в державній програмі "Про створення загальнодержавної екологічної мережі". Тому питання створення природних заповідних об’єктів в межах Південнобузького екологічного коридору стало особливо актуальним. Саме в цьому напрямку багато працюють голова Тиврівської державної адміністрації Валерій Томчук та голови цілого ряду сільських рад, на території яких вже існують та плануються для створення природні заповідні об'єкти.
Недарма, відповідно до Указу Президента України від 26 червня 2006 року за сумлінну працю і високий професіоналізм Валерій Томчук нагороджений орденом «За заслуги» III ступеню.
У 2008 році головою районної державної адміністрації видано розпорядження, яким чотирьом сільським радам району надано дозвіл на складання проектів землеустрою з організації і встановлення меж природно-заповідного фонду. До цього переліку входять ботанічні заказники місцевого значення "Крутосхили" й "Закрута", ботанічна пам'ятка природи "Шершнянська скеля" та гідрологічна пам'ятка природи "Джерело Ревуха".  
Саме на території Немирівського й Тиврівського районів проявляється одна з характерних рис Південного Бугу – пороги. Окремі брили граніту піднімаються над водою на висоту до півтора метра. Часом вони розміщені настільки близько, що можна перейти по них з одного берега на другий. Між брилами з великою швидкістю, шумом і клекотом тече вода.  
Місцями пороги переходять у перекати. У районі перекатів зустрічаються намивні острови, вкриті деревною рослинністю. Все разом – пороги, кам’янисті заплави і круті гранітні береги - створює враження гірських місцевостей, що надають Південному Бугу своєрідної краси. А унікальність цих місць в тому, що Південний Буг – єдина не лише в Україні, а і в Центральній Європі річка, де пороги збереглися у своєму незміненому природному стані.
Протягом кількох років науковцями інституту ботаніки Національної академії наук України ім. М.Г.Холодного, дендрологічного парку "Софіївка" та спеціалістами Держуправління охорони природи у Вінницькій області на цих територіях проводились дослідження та був розроблений проект схеми Південнобузького коридору екологічної мережі. Така схема є підставою для створення об'єкту природно-заповідного фонду – регіонального ландшафтного парку, що дозволить зберегти вцілілі природні комплекси, покращити екологічний стан річки Південний Буг та, через рекреаційну та туристичну інфраструктуру, дати подальший розвиток регіону. На сьогодні вже маємо позитивні рішення восьми сільських рад щодо створення регіонального ландшафтного парку, на черзі – розпорядження голови районної державної адміністрації.
Під керівництвом голови РДА В.І.Томчука район показав гарні результати й під час проведення Всеукраїнської акції з озеленення та благоустрою "Весняна толока". Тільки у 2008 році здобутком щоденної праці стали майже сотня гектарів упорядкованих парків та скверів, шість нових парків, понад три тисячі висаджених дерев та тисяча триста декоративних кущів. Значна увага була приділена місцям видалення побутових відходів – під час акції ліквідовано півсотні стихійних сміттєзвалищ та упорядковано двадцять п'ять. 
Варто окремо сказати про роботу з розчистки та догляду за станом джерел, що є важливою складовою у напрямку охорони малих річок України. Загалом, під час акції "Весняна толока" було розчищено та упорядковано 18джерел. У тісній співпраці з місцевою владою та за сприяння голови РДА Валерія Томчука колективом "Тиврів "Райагроліс" проведена робота по виявленню та впорядкуванню джерел в лісових масивах. Так, в лісі біля села Селище джерело, вода з якого довгий час користується попитом серед населення за свої смакові та цілющі властивості, почало замулюватись та втрачати свою продуктивність. Проведенні роботи відновили потік води, закріпили береги джерела, що вберігає його від подальшого замулювання.  
Гарний досвід поступового вирішення владою Тиврівського району місцевих екологічних проблем заслуговує на поширення й впровадження в інших територіальних громадах області.


Категорія: Події | Переглядів: 925 | Додав: vineco | Рейтинг: 3.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада