Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2010 » Грудень » 3 » 03 грудня - Міжнародний день боротьби з пестицидами
12:53
03 грудня - Міжнародний день боротьби з пестицидами
      На сьогодні перед Україною та перед Мінприроди України стоять дві задачі: перша — це визначити точну кількість непридатних пестицидів на території України, а друга — їх вивезти.
      Стратегія Мінприроди полягає не в точковій ліквідації застарілих пестицидів та отрутохімікатів, а в комплексному повному очищенні територій. Дане питання знаходиться на особистому контролі Міністра охорони навколишнього природного середовища Миколи Злочевського.
       До пестицидів відносяться інсектициди (проти комах), фунгіциди (проти грибкових захворювань), гер­біциди (проти бур'янів), зооциди (проти гризунів). Всі вони володіють високою біологічною активністю і тому здатні негативно впливати також і на організм людини. Із просу­ванням до вищих ланок харчового ланцюга кон­центрації шкідливих речовин зростають, нагромаджуючись у внутрішніх органах, переважно в печінці та нирках.
         Але поки що людина не може відмовитися від використання пестицидів – найбільш ефективного засобу боротьби з сільськогосподарськими шкідниками і хворобами рослин. Щоб уникнути шкідливого впливу на довкілля та здоров’я людини необхідний постійний контроль за зберіганням й використанням пестицидів.
         Серед великої групи пестицидів є частина, що відноситься до категорії відходів. Це – непридатні, заборонені та невизначені пестициди, які залишилися після ліквідації або банкрутства сільськогосподарських підприємств.
         Серед непридатних пестицидів виділяється група, що віднесена до стійких органічних забруднювачів (СОЗ). Це високотоксичні пестициди дихлордифеніл-трихлоретан –ДДТ або дуст, діелдрин, алдрин, гептахлор, мірекс, токсафен, ендрин, хлордан, гексахлорбензол. Стійкість до розкладу та здатність поширюватися призводить до того, що уражаються живі істоти навіть там, де СОЗ ніколи не використовувалися – за Північним колом, в Антарктиці, на віддалених островах світового океану.
          На території Вінницької області на початок 2010 року за даними інвентаризації налічувалось 788,062 тонн непридатних та заборонених пестицидів, які зберігаються у 272 складах (без Джуринського отрутомогильника, де знаходиться 1023,7 тонн непридатних пестицидів з 9 областей України). У 2008 та 2009 роках вивезено на знешкодження 498,21 тонн непридатних пестицидів, у 2010 – 57 тонн.
          Кошти на проведення даних робіт були виділені з Державного та, частково, обласного фондів охорони навколишнього природного середовища Роботи проводились державним підприємством "Національний центр поводження з небезпечними відходами" за допомоги спеціалізованого загону ГУ МНС України у Вінницькій області.
Категорія: Прес-релізи | Переглядів: 950 | Додав: tanya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Органи влади
Актуально!
Місцева влада