Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Березень » 13 » Підведено підсумки діяльності Департаменту за 2016 рік
12:03
Підведено підсумки діяльності Департаменту за 2016 рік

 Обговорення відбувалось під час підсумкової наради відповідно до плану роботи обласної державної адміністрації на І квартал 2017 року, затвердженого розпорядженням голови облдержадміністрації від 23.12.2016 № 950.

Основними питаннями, про які йшлося під час наради, були питання збереження та відтворення природних ресурсів, послаблення негативного впливу на довкілля, пом’якшення наслідків змін клімату, збереження біотичного та ландшафтного різноманіття, взаємодія з громадськістю та ЗМІ.

Результатом співпраці Департаменту з облдержадміністрацією, обласною радою, постійно діючою депутатською комісією з питань охорони довкілля та раціонального використання надр, територіальними громадами є підтримка у регіоні належного рівня екологічної безпеки та стабільне зростання площі природно-заповідного фонду.

Завдання в галузі охорони довкілля визначені Стратегією збалансованого регіонального розвитку Вінницької області на період до 2020 року та вирішуються шляхом реалізації заходів, які передбаченні Регіональною програмою охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів на 2013-2018 роки. Основним джерелом реалізації Програми є обласний фонд охорони навколишнього природного середовища.

Загальний обсяг коштів на природоохоронні заходи у 2016 році становив понад 53 млн. грн., з яких освоєно близько 33 млн. грн. Залишок невикористаних коштів, відповідно до Порядку планування та використання коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища, повернутий до обласного бюджету.

Більша частина фінансування була спрямована на реалізацію заходів із запобігання та ліквідацію забруднення довкілля. Так, на будівництво каналізаційних мереж, реконструкцію та будівництво очисних споруд каналізації; закупівлю сміттєзбиральної техніки, реконструкцію гідротехнічних споруд та поліпшення екологічного стану водних об’єктів виділено 33 млн. грн. (освоєно 24 млн. грн.).

Зокрема, виготовлена проектно-кошторисна документація будівництва очисних споруд Козятинської обласної туберкульозної лікарні; проведено укріплення берегів річки Дерло в межах міста Могилів-Подільського, виготовлено проектно-кошторисну документацію з «Будівництва берегозакріплювальних споруд річки Десна в межах смт Стрижавка (будівництво споруд планується у 2017 році); продовжені роботи з будівництва полігонів твердих побутових відходів.

За напрямком «Підвищення рівня екологічної свідомості» Департамент провів рекламну кампанію на тему цивілізованого поводження з побутовими відходами: на автобусах міжміського, приміського сполучення та на міських маршрутах м. Вінниця було розміщено 40 рекламних плакатів. Видано презентаційний фотоальбом "Заповідні куточки Вінниччини" – у виданні представлені унікальні та найбільш типові ландшафти, рідкісні та поширені види рослинного і тваринного світу області.

У звітному році продовжувались роботи із перезатарення непридатних пестицидів, які розміщенні на території сільських рад. Роботи проведені у 22 сільських радах відповідно до ліцензійних умов Головним управлінням надзвичайних ситуації у Вінницькій області. Перезатарено 179,5 тонн непридатних ХЗЗР. Передбачене фінансування на дані роботи становило 371 тис. грн., освоєно 256,5 тис. грн. Одночасно проведені роботи і на території Джуринського отрутомогильника, куди невідомі особи несанкціоновано завезли 15 тонн непридатних ХЗЗР. Для перезатарення цих високотоксичних відходів з обласного фонду ОНПС виділено 200 тис. грн. Роботи проведені в повному обсязі, забруднена земельна ділянка рекультивована. На під’їзному шляху до отрутомогильника встановлено шлагбаум.

Також ліквідоване звалище безхазяйних люмінесцентних ламп, які були несанкціоновано вивезені на територію Людавської селищної ради. Дані відходи вивезені та утилізовані.

У напрямку «Припинення втрат біологічного та ландшафтного різноманіття і формування екологічної мережі» за дорученням голови облдержадміністрації проведені роботи із відновлення первісного вигляду корінних природних комплексів парків-пам’яток садово-паркового мистецтва, переважна більшість яких потребує термінових заходів з догляду та відновлення. Для відновлення природних комплексів 15 парків було виділено близько 2 мільйонів гривень. Завершені роботи у Пятничанському, Турбівському, Немирівському, Печерському парках, частково - Антопільському, Спичинецькому, Смілгородському та Северинівському парках. У 2017 році департамент екології провів тендерну закупівлю послуг із відновлення природних комплексів Чернятинського, Михайловецького, Сутиського, Комаргородського, Верхівського, Ободівського парків та парку «Вікторія». За результатами тендеру заощаджено 780,8 тисяч гривень із запланованих 1 мільйона 652,8 тисяч гривень. Окрім того у 2017 році планується розчистка та відновлення природних комплексів ще 18 парків-пам’яток садово-паркового мистецтва.

На охорону Уладівської субпопуляції зубра європейського виділено 110 тис. грн.

Величезний обсяг роботи Департаменту припадає на дозвільно-нормативну діяльність. Протягом року видано 653 дозволи на спеціальне водокористування; 376 дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами; затверджено 37 проектів граничнодопустимих концентрацій скидів забруднюючих речовин у водні об’єкти; розглянуто та зареєстровано 182 декларації про утворення відходів; видано 5522 інформаційних довідок про відношення запроектованих земельних ділянок до земель природно-заповідного фонду та іншого природоохоронного призначення; розглянуто 66 проектів землеустрою; підготовлено 40 висновків по документації з розгляду генеральних планів населених пунктів, планів зонування та детальних планів території, розглянуто 393 листи-рекомендації з питань оренди земельних ділянок водного фонду.

З метою посилення контролю за своєчасністю та повноти сплати збору за забруднення, оптимізації роботи по організації бюджетного прогнозування надходжень коштів від сплати екологічного податку до фондів всіх рівнів Департаментом постійно ведеться робота по обміну відповідної інформації з органами державної податкової служби. До органів державної податкової служби надається перелік підприємств, установ, організацій, суб’єктів господарювання, яким видано дозволи на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, спеціальне водокористування в розрізі районів та міст обласного підпорядкування.

У 2016 році за даними Державної податкової служби загальна сума коштів від сплати екологічного податку до бюджетів усіх рівнів по Вінницькій області склала 165578,76 тис. грн., з них: до Державного бюджету (30%) – 33115,75 тис. грн., до обласного бюджету (55%) – 91068,32 тис. грн.; до місцевих бюджетів (25%) – 41394,69 тис. гривень.

Певний внесок зроблений у нормативно-правове забезпечення природоохоронної діяльності: протягом року спеціалісти Департаменту підготували 15 проектів розпоряджень голови облдержадміністрації.

Важливим напрямком роботи, який виник у 2016 році і потребує систематичної підтримки є впроваджена Мінприроди України електронна інтерактивна карта сміттєзвалищ «Екомапа». Спеціалісти департаменту здійснюють опрацювання та розміщення відповідей на електронні звернення громадян, з моменту впровадження системи було опрацьовано та розміщено 29 електронних документів.

Протягом року Департамент продовжував роботи, спрямовані на збільшення площі природного заповідного фонду. Проведена роз’яснювальна робота з територіальними громадами, підготовлені клопотання про створення нових заповідних територій до органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, надана допомога у підготовці екологічних обґрунтувань та інших матеріалів, необхідних для створення нових заповідних територій.

Результатом такої діяльності стало оголошення Вінницькою обласною радою 6 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення загальною площею 151,064 гектарів: гідрологічного заказника «Ільківський став»; орнітологічного заказника «Ставки»; ландшафтного заказника «Сосонка»; ботанічних заказників «Красне», «Дошка» та «Криничка».

На сьогодні в області функціонують 414 територій та об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею біля 60 тисяч гектарів або 2,24% від площі області. Серед них 43 об’єкти загальнодержавного значення та 371 об’єктів місцевого значення, які включають національний природний парк та 4 регіональних ландшафтних парки.

На 2017 рік департамент екології та природних ресурсів визначив такі пріоритетні завдання:

  1. Збільшення площі природно-заповідного фонду області;
  2. Проведення робіт з розчистки та відновлення корінних природних комплексів парків-пам’яток садово-паркового мистецтва;
  3. Дозвільно-нормативна діяльність;
  4. Завершення перезатарення непридатних хімічних засобів захисту рослин та проведення за його результатами інвентаризації непридатних ХЗЗР;
  5. Здійснення моніторингу довкілля;
  6. Здійснення оцінки впливу на навколишнє природне середовище;
  7. Видання книги «Птахи Вінниччини», виготовлення та розміщення зовнішньої екологічної реклами;
  8. Інформування населення про стан довкілля, екологічні проблеми та шляхи їх вирішення.

Прес-служба департаменту екології та природних ресурсів , 431986

 

 

 

Переглядів: 34 | Додав: kostya | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Органи влади
Актуально!
Місцева влада