Екоспільнота
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2015 » Грудень » 29 » Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до відмови від «святкової піротехніки»
16:13
Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до відмови від «святкової піротехніки»

Шановні колеги, пропонуємо Вашій увазі Заклик Бюро УГКЦ з питань екології до відмови від «святкової піротехніки»

Незабаром Новий рік і Різдво, святкуючи які з року в рік збільшується використання феєрверків, салютів, петард та інших піротехнічних засобів.

Здебільшого використання різних піротехнічних забавок пов’язане із бажанням створити чи підсилити особливий святковий настрій. На жаль, при цьому мало хто задумується над широким спектром негативних наслідків, загроз та ризиків піротехнічного «допінгу» свята.

В зоні ризику знаходяться передусім молодь та діти, однак, святкова піротехніка приховує в собі смертельну небезпеку й для широкого загалу, оскільки в повітря вивільняються понад 100 хімічних речовин та сполук шкідливих для здоров’я, серед яких важкі метали, діоксини, бензол, толуол тощо. Такі хімічні «коктейлі» здатні не лише провокувати підвищення рівня алергічних реакцій чи загострення астми, але й сприяти розвитку онкологічних захворювань. На жаль, трапляються випадки, коли використання піротехнічних забавок призводить до каліцтва та втрати життя.

Святкова піротехніка може стати причиною пожежі, що веде не тільки до втрати майна, але також загрожує здоров’ю та життю людей. Варто застановитися і над економічним аспектом проблеми. Піротехнічні засоби, зокрема феєрверки – це надто дороге задоволення для особистого і сімейного бюджету пересічного українця. В масштабах країни – це сотні мільйонів гривень, які не просто вилітають у повітря, але у вигляді сотень тонн отруйних речовин випадають на наші голови і забруднюють навколишній світ. Це не просто «гроші на вітер» – марно витрачені кошти, але й де-факто витрати на несвідому диверсійну діяльність по відношенню до нашого соціального та природного довкілля.

(читати повністю).

Категорія: Новини | Переглядів: 446 | Додав: RCME | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Google спільнота
Може бути цікаво!
Вхід на сайт
Логін:
Пароль:
Органи влади
Актуально!
Місцева влада